Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
1
Puan Ver

Yemek yedikten sonra uyurken bağırsaklarımız çalışmaya devam eder mi ve bu zararlı mı?

Yediğimizin miktarı önemli midir?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Barsaklarımız tıkayıcı bir durum ya da hareketini engelleyen elektrolit bozukluğu olmadığı zaman normalde 7 gün 24 saat çalışır. Buna peristaltizm denir bazen hızlı bazen de yavaş olabilir bunu birçok faktör etkiler. Uyurken , uyanıkken fark etmez. Ancak yemek yedikten hemen sonra uyumak midede bulunan besinlerin yemek borusuna kaçışına sebep olabilir bu da oldukça rahatsızlık veren bir durumdur. Bu Reflü olarak adlandırılır. Genel olarak yemekten sonra uyunacaksa en az 2 saat beklenmelidir.

Teşekkür
Paylaş
3
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“İspat sunulmaksızın iddia edilen bir şeyi çürütmek için ispata ihtiyaç yoktur!”
Christopher Hitchens
Geri Bildirim Gönder