Yeni Soru Sor
Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
5

Yazılıma nereden başlayabilirim?

Merhaba ben bilim ve bilgisayar yazılımına ilgisi olan bir öğrenciyim. Yazılıma nerenden başlayacağımı ve bilim hakkında merak ettiğim sorulara nereden yanıt bulabilirim bilmiyorum. Önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
311 görüntülenme
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
2 Cevap
Umut Zaif
Umut Zaif
2,853 UP
Yazılımla ve elektronikle ilgilenen bir öğrenciyim.

Merhaba, yazılıma başlamak istiyorsanız öncelikle algoritma öğrenerek iyi bir alt yapı oluşturabilirsiniz. Algoritmayı öğrendikten sonra programlama dillerine başlamalısınız. Başlangıç için "Python" dilini öğrenebilirsiniz. Asla pes etmeyin. Çalıştıkça bir şeyleri daha iyi görebileceksiniz.

Bilim ile ilgili sorularınıza Evrim Ağacı başta olmak üzere bilim forumlarında bulabilirsiniz.

Sağlıkla ve bilimle kalın.

Tüm Reklamları Kapat

Bu cevap, soru sahibi tarafından en iyi cevap seçilmiştir. Ancak bu, cevabın doğru olduğunu garanti etmez.
3
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Murat Ertaş
Murat Ertaş
7K UP
Birkaç yıldır yazılım ve programlama ile ilgileniyorum
Orijinal Soru: Yazılıma nerden başlanılır?

Yazılım ucu çok açık bu yüzden şuradan veya buradan başla diyemem. Eğer web sitesi geliştirmek istiyorsan programlama dili olmayan HTML5 ve CSS3 öğrenebilirsin bu 2 dili söktükten sonra JavaScript programlama dillerine yönelebilirsin. Ama ben programlama, uygulama, yapay zeka yapmak istiyorum diyorsan başlangıç seviyesi olarak Python önerebilirim. Python hem öğrenim olarak hem dil yazımı bakımından kolay bir dil. Ayrı zamanda birçok firma genellikle form programlarını kullanır. Bu form uygulamaların bir kısmı C# ile yapılır C# ile hem form hem web site hem oyun programlamada kullanabilirsin. Eğer başlangıç seviyesi robotlar, devreler yapacaksan Arduino önerebilirim.

Kaynaklar

 1. Ecem. Yazılıma Nereden Başlamalıyım? Mutlaka Bilinmesi Gerekenler - Talentgrid. (25 Ocak 2024). Alındığı Tarih: 28 Nisan 2024. Alındığı Yer: TalentGrid | Arşiv Bağlantısı
1
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
Evrim Ağacı'na Destek Ol

Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katın.

Evrim Ağacı'nı Takip Et!
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close