Puan Ver
1
Puan Ver

Wireless kartı olmayan bir masa üstü bilgisayar, elde sadece fazladan bir router varsa, hazırda çalışan bir diğer internet ağına nasıl bağlanır?

Şu anda çalışan bir wifi var; ancak pc'nin wireless kartı yok. Wifi uzak router'dan extender ile pc'nin olduğu odaya geliyor. Ancak elimdeki extender/ap'lere ek cat bağlanamıyor. Elimde fazladan bir router var (ap, bridge, repeater modları bulunuyor). Ek router ile hazırdaki ağa nasıl bağlanırım?

3
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
3 Cevap

Bahsettiğiniz gibi repreater modu varsa bu moda alıp mevcut wifi ağına bağlayın. İkinci cihazdaki dhcp server özelliğini kapatın, sıkıntı yaratabilir. Cihazdan bilgisayara kablo çektiğinizde internete erişebiliyor olmalısınız.

Favorilerime Ekle
2
Buradaki güçlük routerınızı expandera wireless ile bağlamak. Routerın arayüzünde repeater modunda wireless bağlantı ayarlarının olması gerek. Bazı routerlerın, modeme wireless bağlantı ile repater desteği olmadığını da eklemem gerek. 
Favorilerime Ekle
1

Ben olayı tam olarak anlayamadım daha açık anlatır mısınız mümkünse?....................................................................................................................................

Favorilerime Ekle
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Mutluluğun sırrı özgürlüktür. Özgürlüğün sırrı ise cesaret...”
Thucydides
Geri Bildirim Gönder