Yeni Soru Sor
Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
Xaqani X
Xaqani X
2,006 UP
Üye
1

Wi-Fi modemlerinin yaydığı sinyaller insan sağlığına nasıl etki eder?

Ben bir video gördüm Wi-Fi modemlerimizi kapatmamız gerektiğini söylüyordu.Dakikada 5 milyar titreşim yayıyormuş ve bu titreşim hücrelerimizi sallıyormuş.Hücrelerde sallandıkça kanser oluyormuşuz.Çok inanmadım o yüzden burda bilen birinden sorayım dedim.Cevaplarsanız sevinirim🙂.
342 görüntülenme
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
1 Cevap
Arda Yıldız
Arda Yıldız
18K UP
Üniversite öğrencisi

Yapılan çeşitli araştırmalar, Wi-Fi modemlerinin yaydığı sinyallerin insan sağlığına zararlı olup olmadığını kesin olarak belirleyememiştir. Ancak, şu ana kadar yapılan çalışmalar, Wi-Fi'ye maruz kalmanın uzun vadeli sağlık risklerine yol açtığına dair kanıt sunmamıştır. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Uluslararası Kanser Araştırmaları Ajansı (IARC), RF-EMF'yi 2B sınıfına yani "muhtemelen kanserojen" olarak sınıflandırmıştır, ancak bu sınıflandırma düşük riskli ve kesin olmayan bir ilişkiye işaret eder.

Sonuç olarak, mevcut bilimsel verilere göre Wi-Fi modemlerinin yaydığı radyasyonun insan sağlığı üzerinde ciddi bir etkisi olmadığı düşünülmektedir. Ancak, bu alanda daha fazla araştırma yapılması ve insanlar üzerindeki potansiyel etkilerin daha iyi anlaşılması önemlidir. Bu nedenle, şüpheleriniz varsa ve daha fazla güvence sağlamak istiyorsanız, Wi-Fi modemini kullanmadığınız zamanlarda kapatmak veya uyurken kapatmak gibi önlemler alabilirsiniz.[1][2]

Tüm Reklamları Kapat

Kaynaklar

 1. Dr Christopher Wild. (2013). Non-Ionizing Radiation, Part 2: Radiofrequency Electromagnetic Fields. ISBN: 978-92-832-1325-3.
 2. anonymous. Cell Phones And Cancer Risk Fact Sheet. (10 Mart 2022). Alındığı Tarih: 14 Nisan 2023. Alındığı Yer: National Cancer Institute | Arşiv Bağlantısı
Bu cevap, soru sahibi tarafından en iyi cevap seçilmiştir. Ancak bu, cevabın doğru olduğunu garanti etmez.
1
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
Evrim Ağacı'na Destek Ol

Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katın.

Evrim Ağacı'nı Takip Et!
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close