Yeni Soru Sor
Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
2

Trojan.Engima!YPE nasıl silinir?

pc me Trojan.Engima!YPE adlı bir dosya inmiş ve nasıl kaldırcamı bilmiyorum bana nasıl bir sorun çıkartcanıda bilmiyorum ama anti virüs programım sürekli uyarı veriyor ama hiç bir işe yaramıyor uyarılaı aranızda bu tür şeylerden anlayan varsa bana yardım edebilirse çok sevinirim
309 görüntülenme
Trojan.Engima!YPE nasıl silinir?
Trojan.Engima!YPE nasıl silinir?
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
1 Cevap
Hakan Çakir
Hakan Çakir
9K UP
Araştırdım.

[2]Trojan.Engima!YPE adlı bir dosya bilgisayarınıza indiğini belirtmişsiniz. Bu tür zararlı yazılımları silmek için birkaç farklı yöntem bulunmaktadır.[2]

Birincisi, güvenilir bir antivirüs programı kullanarak bilgisayarınızı tarayabilir ve zararlı yazılımları silebilirsiniz. Eğer antivirüs programınız bu dosyayı silemiyorsa, başka bir antivirüs programı deneyebilirsiniz.

İkincisi, bilgisayarınızı güvenli modda başlatarak zararlı yazılımları manuel olarak silebilirsiniz. Güvenli modda bilgisayarınız sadece gerekli sürücü ve hizmetleri yükler ve zararlı yazılımların çalışmasını engeller. Bu sayede zararlı yazılımları daha kolay silebilirsiniz.

Tüm Reklamları Kapat

Üçüncüsü, RKill gibi kötü amaçlı yazılım işlemlerini sonlandırmanıza yardımcı olan bir program kullanabilirsiniz. Bu programlar zararlı yazılımları inaktif hale getirerek antivirüs programınızın bu yazılımları kolaylıkla temizlemesine yardımcı olur.

Bu yöntemlerden herhangi birini deneyerek Trojan.Engima!YPE dosyasını bilgisayarınızdan kaldırabilirsiniz.

Kaynaklar

 1. U. Yakar. Trojan Virüsü Nedir, Kurtulma Yöntemleri Nelerdir?. (20 Aralık 2021). Alındığı Tarih: 26 Mart 2023. Alındığı Yer: Webtekno | Arşiv Bağlantısı
 2. 24099. Çözüldü: Trojan Nasıl Silinir?. (6 Şubat 2020). Alındığı Tarih: 26 Mart 2023. Alındığı Yer: Technopat Sosyal | Arşiv Bağlantısı
2
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
Evrim Ağacı'na Destek Ol

Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katın.

Evrim Ağacı'nı Takip Et!
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close