Yeni Soru Sor
Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
0

Temel için ingilizce kitap önerir misiniz?

16 yaşındayım bu zamana kadar yabancı dil pek ilgimi çekmedi çalışmadım ve derslerine de sınavda yüksek aldıktan sonra zaman ayırmadım. Ama bilim benim için her zaman önemli oldu. Araştırmak benim için vazgeçilmez fakat türkçe çok kaynak bulamıyorum bunun için de yabancı dilimi geliştirmek isitiyorum. Bunun için temel yabancı dil kitap önerebilir misiniz?
434 görüntülenme
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
2 Cevap
Tolga Durgun
Tolga Durgun
1,556 UP
dizi, film ve oyunla ingilizcemi geliştirdim.

lisede temelim vardı ama ingilizce biliyor musun dersen cevabım hayır. üniversite hazırlık okurken, ingilizce oyunlar oynadım. yazısı konuşması bol baldurs gate tarzı oyunlar :) oyunu oynamak için çok sözlük karıştırdım, istenileni anlamak için dikkatli okudum. kelime hazinem çok gelişti. cümle kuruluşlarına aşina oldum. daha sonraları ingilizce alt yazılı ingilizce dublajlı diziler filmler seyrettim. past perfect nedir hala bilmem, kalıpları ezbere bilmem ama konuşurken hiç hata yapmadığımı söylemişti ingilizce öğretmeni arkadaşım. ielts readingde tam puan almıştım.

hafif bir temel olduktan sonra üstünü matematik fizik çalışır gibi öğrenmektense dizi film oyun gibi daha eğlenceli pratiklerle öğrenmek iyi olacaktır.

Tüm Reklamları Kapat

143 görüntülenme
3
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Ceyhun Sezen
Öğrenci

Ben yeni başladığımda şu kitaplara çalışmıştım : Essential Grammar in Use ve English Grammar in use, Cambridge. Tabii bunlar gramer için olan kitaplar. Kelime öğrenmek için seviyenize göre, örneğin stage 1 ingilizce hikaye kitaplarını okuyabilirsiniz. Ayrıca Youtube'dan da videolara bakabilirsiniz. Şahsen benim sevdiğim birkaç kanal şunlar :

https://www.youtube.com/c/engvidRonnie

https://www.youtube.com/c/rachelsenglish/featured

Tüm Reklamları Kapat

Türkçe isterseniz bu kanala da bakabilirsiniz : https://www.youtube.com/c/%C3%87ilemAkar

Dinleme için bolca podcast dinlemenizi ve film , dizi izlemenizi öneririm. Bilim ile ilgili sevdiğim podcastler: Science Versus, Radiolab. Bunları tamamen anlamasanız bile dinlemek yararlı olacaktır, en azından bana katkısı oldu. Dizilerde ise sitcom tercih ederseniz daha kolay olabilir.

Konuşma için ise bedava olarak discord'daki ingilizce sunucularına katılıp konuşmayı deneyebilirsiniz. Benim kullandığım server: https://discord.gg/english

Kaynaklar

 1. H. Acar. İngilizce Öğrenmek İsteyenler İçin Bazı Tavsiyeler.... (3 Eylül 2021). Alındığı Tarih: 1 Eylül 2021. Alındığı Yer: Evrim Ağacı | Arşiv Bağlantısı
2
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
Evrim Ağacı'na Destek Ol

Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katın.

Evrim Ağacı'nı Takip Et!
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close