Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
2
Puan Ver

Televizyona, bilgisayara veya telefona yakından bakmanın bir zararı var mıdır?

Araştırdım ve evrim ağacında da bununla ilgili bir yazı gördüm orada ilk çıkan televizyonlarda x ışını bulunduğu için önceki insanların gözlerinde bozulma olmuş olabileceğini ama günümüzde böyle bir riskin olmadığını ve en fazla uzun süre bakarsak baş ağrısı yapabilir yazıyordu ama büyüklerim bu konuda bana katılmamakta

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Büyüklerine bu bilgileri edindiğin makaleyi okutmak ve bu bilginin kaynağını onlara teyit ettirmek onları ikna etmen için iyi bir yöntem olabilir. Öte yandan büyüklerinin bu konuda sana katılmamasının bir sebebi de duruşuna olumsuz etki etmeyecek bir şekilde oturmanı arzu etmemeleri olabilir. Daha yakından bakmak ciddi bir hasara sebep olmasa da ekrana baktığın süreçteki duruşun bel-boyun sağlığın başta olmak üzere pek çok destek elemanın için önemlidir.

Teşekkür
Paylaş
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Şu ana kadar Evrim Kuramı'nı çürütebilen bir argüman var olmadı. Ancak eğer ki bir gün olursa, bunu keşfeden bir bilim insanı olacaktır, bir aptal değil.”
Richard Dawkins
Geri Bildirim Gönder