Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Sizce bilimsel gerçekleri değiştirme gücüne erişebilir miyiz?

Bu soru bilim kurgu ile alakalı. Sizin de düşüncenizi almak isterim. Milyonlarca yıl sonra sizce bilim kurallarıyla oynayabilir miyiz? Ve diyelim böyle bir teknolojiye ulaştık,sizce bu teknolojiye eriştiğimizde evrenin en büyük kaosunu mu yaşarız yoksa hep aradığımız düzene mi kavuşuruz?

2
Teşekkür
Hatırla
Takip (1)
Paylaş
2 Cevap

Bence değiştirebiliriz ama buradaki asıl soru bence nerede değiştirebiliriz. Yani yaşadığımız suanki boyut/gerçekliktemi yoksa kendi yarattığımız ve simüle ettiğimiz bir gerçeklik seviyesindemi sanırım 2. Si daha yakın tarihte olabilir

Ayrıca evrim ağacının simülasyon videosanu izleyebilirsin

Teşekkür (1)
Paylaş
2

Kaynaklar

  1. Video Burada

Fiziğin kuralları da bilimsel bir gerçektir. Fiziği değiştirebiliyoruz. Örneğin yer çekimsiz ortam yaratarak dünyadaki fizik kuralının birini ortadan kaldırırız. Bu tarz şeyler teknoloji geliştikçe değişebilen şeyler olabilir.

Teşekkür
Paylaş
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bir gün hayvanlarla konuşabileceğiz. Bize tek bir şey soracaklar: Neden?”
Anthony D. Williams
Geri Bildirim Gönder