Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
1
Puan Ver

Seher vaktinde neden gök gürültüsünü andıran bir ses olur?

Sabahlayanlar bilir. Gün doğmadan yaklaşık 1-2 saat önceki o geceyle gündüz geçişi arasında gök gürültüsüne benzeyen, fakat onun kadar şiddetli olmayan bir ses duyulur. Bu ses nereden geliyor?

1
Anonim 1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Seher vaktinde gök gürültüsünü andıran bir ses yoktur. Sizin bulunduğunuz bölgede bir inşaat çalışması veya başka bir şeyden dolayı zamanlanmış bir gürültüden kaynaklanıyordur.

Ben de pek çok kez sabahlıyorum fakat böyle bir ses hiç duymadım. Duyanı da duymadım.

Teşekkür
Paylaş
4
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Öldürmenin kötü olduğunu göstermek için neden öldüren insanları öldürüyoruz?”
Holly Near
Geri Bildirim Gönder