Yeni Soru Sor
Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
Asaf Polat
Üye
7

SCP nedir? Hayali midir?

SCP'nin ne olduğu hakkında arama yaptım ama bulamadım.
6,531 görüntülenme
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
2 Cevap
Yusuf Taha Yılmaz
İzleyici

Selam.

Tabi ki de hayalidir. SCP Vakfı bir Creepy Pasta'dır. (Örneğin Herobrine de creepy pastadır.)

SCP açılımı, "Secure-Contain-Protect" yani Yakala-Sakla-Koru olarak çevirebiliriz. [1]

Tüm Reklamları Kapat

Hatta websitesi de -http://scpvakfi.wikidot.com/- budur. Hayali varlıklar yaratılır. Bu varlıkların yakalanma, koruma sınıfı, deneyleri ve yakalam personelleri hakkında sahte dökümanlar hazırlar ve websitelerinde kullanıcılara sunar. Özellikle podcast olarak dinlemeni tavsiye ederim.

Umarım yardımcı olabilmişimdir. :)

904 görüntülenme

Kaynaklar

 1. scpvakfi.wikidot.com. Scp Vakfı. Alındığı Yer: scpvakfi.wikidot.com | Arşiv Bağlantısı
 2. Wikipedia. Scp Foundation. Alındığı Tarih: 14 Nisan 2022. Alındığı Yer: Wikipedia | Arşiv Bağlantısı
1
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Lemon Lemon
Lemon Lemon
2,823 UP
Yıllarca bu konuda uğraşmış bir vatandaş

Scp vakfı kurgusal bir creepy pasta'dır ve amacı anormal varlıkları açılımındaki gibi yakalamak sakla ve korudur vakfın duvarları ardında 1000 den fazla varlık bulunmakta vakıf içinde bir çok görev türü vardır bunları özetle şöyle söyliyim D sınıfı mahkumlar araştırmacılar (doktorlar) ve askeri ekipler d sınıfı mahkumlar idam cezası almış suçlulardır bu personeler deneylerde ve tehlikeli görevlerde kullanılır (yani harcanıla bilir eleman)bu araştırmaları araştırmacılar yapar onlar scp ler üzerinde testler vb. işlermler yaparlar askerleri anlatmak çok uzun sürer çünkü kendi içlerinde çok fazla guruba ayrılıyorlar en temelinden bahsetmek gerekirse güvenlik personelri bunlar deneylerde güvenliği sağlayan kişilerdir ve arıça d sınıfları ile ilgilenirler buraya kadar sadece scp vakfının %3 filan bahsetmişimdir şimdi asıl olaya girersek scp vakfı evreninde sadece scp vakfı yok örneğin en bilinen dört diğer kuruluşlar KGK açılımı küresel gizli koalisyon bu kurum scp vakfının resmen tam tersidir anormal yaratıkları insanın düşmanı olduğunu ve yok edilmeleri savunurlar bi diyerki kuruluş ise kaos isyanı dır bu gurup scp vakfına en düşman olan gruptur amaçları anormal eşya ve nesneleri kullanarak kendi deyimlerinçe bir "çenet" oluşturmak bu yüzden sürekli olarak vakfın tesis ve sitelerine saldırı yaparak araştırmacıları ve anormalileri kaçırmaya çalışır lar bir sonraki örgüt ise yılanın elidir bu örgüt KGK'nın en büyük düşmanıdır amaçları insansı ve zeki anomali leri korumaktır ki zaten örgütün içinde anormal varlıklar vardır ve söylemekte fayda var tahmin edebilçeniz gibi kaos isyanı ile yakın ilişkileri vardır bu gurupların liderlerini sorarsanız söyleyim SCP vakfı=o5 konseyi KGK=D.S all fayn(doğru yaşamamış olabilirim)dır en azından sözde o dur aslında gerçek yönetim 108 konseyinindir bu kişiler dünyadaki en ünlü anormal vakıfların liderleridir örneğin anormal sağlık örgütü vb. Yılanın elinin =L.S olarak bilinir l.s nin açılımı tam olarak bilinmesede tahmini olarak türkçede küçük kardeş olarak çevrilir KAOS İSYANI =Delta komutanlığı (burda bahsedeceğim yazması uzun olan şeyler var örneğin kaos isyanın eskiden scp vakfının bir askeri birliği olması gibi veya kızıl kıral filan bu gibi bilgileri kendin araştırman daha iyi olur ve bahsettiğim bu guruplar hakkında dedektif void gibi kanalara baka bilirsin) ha bide not: scp vakfı sadece anormal varlıklar ile ilgilenmezsen bu anormal bir eşya virüs makine veya anormal bir yer bile olabilir yada bam başka bir boyut veya

259 görüntülenme
4
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
Evrim Ağacı'na Destek Ol

Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katın.

Evrim Ağacı'nı Takip Et!
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close