Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
5
Puan Ver

Şaşılık hızlı okumaya engel midir?

Sol gözümde doğuştan kayma, kaymadan dolayı da tembellik var. En son göz doktoruma gittiğimde %60-70 gibi bir görme kaybım vardı. Tek gözle yaşıyorum diyebilirim. Bu karantina sürecinde de hızlı okumaya merak saldım. Ancak işe yarayacağından emin değilim çünkü şahsen sağlıklı bir çift göze ihtiyacım var.

1
Teşekkür (4)
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Şaşılık bir çok konuda olumsuz etkileri olan bir hastalıktır. Bu olumsuz etkiler arasında da okuma gibi aktiviteler de zorluk çekme de vardır. Bu nedenle şaşılık hastalığını taşıyan kişiler hızlı okuma konusunda biraz daha zorlanabilirler.

Teşekkür (3)
Paylaş
3

Kaynaklar

  1. Kaynak
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bir yenilgi nedir? Eğitimden, daha iyiye doğru bir ilk adımdan başka bir şey değildir.”
Wendell Phillips
Geri Bildirim Gönder