Puan Ver
0
Puan Ver

Python gerekli bir dil mi?

Arkadaşlar öncelikle merhaba. Size birkaç sorum olacak. 1-) python öğrenmek mantıklı mı? 2-) python öğrenen birisi neler yapa bilir? örneklendirebilirseniz sevinirim. Şimdiden sağ olun.

2
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
Reklam
Reklam
2 Cevap

Linkte de görüleceği gibi en çok kullanılan 3. programlama dili durumundadır.

https://www.tiobe.com/tiobe-index/

Python günümüzde makine öğrenmesi, yapay zeka, görüntü işleme, büyük veri, istatistik gibi konulardaki yazılımlarda daha çok kullanılmaktadır. Eğer bu konularda çalışacaksanız en mantıklı dillerden birisidir.

Fakat piyasaya yönelik iş yapacaksanız özellikle Türkiye'de C# ve Java gibi diller çok daha fazla işinizi görecektir. Bu dillerde iş bulma olasılığı çok daha yüksektir.

Favorilerime Ekle
2

Kaynaklar

  1. TIOBE

Evrensel olarak kullanılan bir çok uygulamada Python programlama dili kullanılarak geliştirilmektedir.Python genel amaçlı bir programlama dili olduğundan dolayı bir çok amaç içinde kullanılabilir.

Örnek kullanım alanları;

  • Web Uygulama Geliştirme
  • Machine Learning
  • Scripting
  • Rest API'si oluşturma
  • Örümcek türü yazılımlar
  • Veri analizi
  • Sistem yönetimi
  • Ağ ve soket programcılığı

Stackoverflow'un 2019 anketinde de Python programlama dili 4.sırada yer almaktadır.

Favorilerime Ekle
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Dahi biri gerçek anlamıyla hata yapmaz; çünkü onun hataları yeni keşiflere açılan kapılardır.”
James Joyce
Geri Bildirim Gönder