Yeni Soru Sor
Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
3

Önerdiğiniz İslam Öncesi Türk Tarihi kitabı var mı?

9.sınıf öğrencisiyim ve tarih ile ilgileniyorum, daha çok İslam Öncesi Türk Tarihi. Gerek kitaplardan gerekse doğru internet sitelerinde araştırmaya çalışıyorum ama kitap olarak kaynağım az. Önerdiğiniz İslam Öncesi Türk Tarihi ile alakalı kitaplar var mıdır? Her türlü yazara açığım.
370 görüntülenme
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
2 Cevap
Alperen Taşlı
Alperen Taşlı
1,552 UP
Tarih bölümü öğrencisiyim.

Türk Halkları Tarihine Giriş- Peter B. Golden[1]

Kadim Avrasya'nın Bozkır İmparatorlukları- Sergey Grigoryeviç Klyaştorniy

Türk Milli Kültürü- İbrahim Kafesoğlu

Tüm Reklamları Kapat

Orta Asya Türk Tarihi- V.[2] Barthold

Bozkırın İmparatorlukları- Rene Grousset

Türklerin Tarihi- Jean Paul Roux

İslamiyetten Önce Türk Kültür Tarihi- Bahaeddin Ögel

Yazdığım eserlerin hepsi alanın duayen isimleri tarafından ortaya çıkarılmış eserler, ancak bunları okurken bir roman okumadığının, bir youtube videosu izlemediğinin farkında olmalısın. Bunların hepsi akademik kaynaklar. İyi okumalar :)

Kaynaklar

 1. P. B. Golden. (2002). Türk Halkları Tarihine Giriş. ISBN: 9789754379143. Yayınevi: Ötüken Neşriyat.
 2. V. V. Bartold. (2015). Orta Asya Türk Tarihi. ISBN: 9786054239207. Yayınevi: Divan Kitap.
4
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
İbrahim Paçalı
Antropoloji Araştırmacısı

Oğuzlar üzerine Faruk Sümer hocanın kitaplarını tavsiye ederim. Hun ve Göktürk tarihi üzerine Ahmet Taşağıl hocanın kitaplarını tavsiye ederim. Asya Hunları üzerine Konuralp Ercilasun hocanın bir kitabı var, o da güzeldir.

3
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
Evrim Ağacı'na Destek Ol

Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katın.

Evrim Ağacı'nı Takip Et!
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close