Puan Ver
2
Puan Ver

Neden bir şeylere odaklandıktan bir süre sonra başımız ağrır?

Internetten bunu araştırmaya çalıştım ancak sorumdan alakasız yanıtlar buldum (hastalıklar gibi). Halbuki benim demek istediğim bir süre kendimizi bir şeylere verdiğimizde veya beynimizi bir süre kullanıldığımızda neden başımız ağrır? Bunun mekanizması ne? Tam olarak nere ağrır?

1
1 Cevap

Baş ağrısının başlıca sebeplerinden biri beyin zarında meydana gelen iltihaplardır. Iltihap aktıkça salgıladığı kimyasal madde sinirleri uyarır ve ağrı hissi oluşturur. Baş ağrısının bir diğer sebeplerinden biri ise vücudun günlük mineral ve vitamin ihtiyacını karşılayamamasından kaynaklanır. Bunların dışında migren gibi kronik bir çok hastalık daha vardır. Bir şeye odaklanınca beyin ağrıması diye bir şey yoktur. Beyin de vücuttaki diğer organlar gibi belirli bir göreve sahip sinir hücrelerinden oluşmuş bir organdır. 

1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bir ağaç dikmek için en iyi zaman 20 sene öncesiydi. İkinci en iyi zaman ise şimdi...”
Çin Atasözü
Geri Bildirim Gönder