Yeni Soru Sor
Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
Youtraveller Ethem
Üye
2

Nasıl basit kimya öğrenebilirim?

Arkadaşlar selam,ben 11. sınıf öğrencisiyim ve seneye sınav gireceğim.Sayısal okuyorum ve matematik,fizik,biyoloji bunlarda sıkıntı yok fakat kimyada zorlanıyorum.Neler yapabilirim lütfen birisi destek çıksın.
357 görüntülenme
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
2 Cevap
Deniz Altan Uğur
bilimsever

benim uyguladığım method kendisini de sevdiğim için benim hocam kanalından görkem şahin dinlemek ve onun tyt-ayt kitaplarıyla ilgilenmek. Bu şekilde yapınca öncelikli amacım olmasa da yks için de hazırlanmış oluyorum

2
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Gökdeniz Sağlam
Araştırmacı Yazar

Kendi kuzenlerime de gösterdiğim onların verim aldığı bir yöntem. Hemen "MEB Öğrenci Öğretmen Destek Sistemi" yazarak google üzerinde arama yapıyorsun.

En başta çıkan ods.eba sitesine giriş yapıp, "Öğrenci Girişi" eğer öyle giremezsen, annenin-babanın yada başka bir yakının E-Devlet bilgileri ile "Mezun Girişinden" siteye giriş yapıyorsun. (E okul kaynaklı bazı durumlarda öğrenci girişi çalışmıyor o yüzden bir yakınınızın bilgileriyle mezun girişini kullanmak zorunda kalıyorsunuz.)

Siteye girdikten sonra, "YKS Hazırlık" seçeneğine tıkla. Ardından "YKS Ders Paketleri" seçeneğine tıkla. Ve işte karşında hem TYT hem de AYT için kullanabileceğin bir MEB soru havuzu. Kimya için yaklaşık 80 test yaklaşık olarakta 1000 soru mevcut, bazılarının videolu cevaplarıda sistemde mevcuttur. Nereden başlayacağını bilmiyorsan bu sistem sayesinde sınava kadar sağlam bir temel atabilirsin. Sitenin linkini kaynak olarakta ekliyorum. Her ders için TYT-AYT fark etmeksizin birçok soruyu bulabilirsin.

Tüm Reklamları Kapat

[1]

Kaynaklar

 1. ?. Öğrenci Öğretmen Destek Sistemi. Alındığı Tarih: 3 Ocak 2024. Alındığı Yer: eba | Arşiv Bağlantısı
Bu cevap, soru sahibi tarafından en iyi cevap seçilmiştir. Ancak bu, cevabın doğru olduğunu garanti etmez.
9
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
Evrim Ağacı'na Destek Ol

Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katın.

Evrim Ağacı'nı Takip Et!
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close