Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Merhabalar, covid-19 hastalığını geçirenler taşıyıcı olarak bu hastalığı sürekli bulaştırma riskine sahip midir?

Yurt dışından geldim, kendi karantinamda 8 gün bitti semptom yok. 6 gün sonra da bu durum bitecek fakat ben hiç fark etmeden geçirmiş de olabilirim. Bu beni taşıyıcı yaparsa 14 gün geçse de bir şey değişmeyecek ve bu hastalığı sürekli bulaştırma riskim olacak. Beni aydınlatırsanız çok sevinirim.

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Merhabalar, COVİD-19 bulaşma yollarını zaten biliyorsunuzdur, eğer asemptomatik olarak bu hastalığı geçirdiyseniz çevrenizdekilere bulaştırma olasılığınız var. Eğer hastalığı geçirdiyseniz ve atlattıysanız şu anki verilere göre başkasına bulaştırma olasılığınız olmamakla beraber, dışkınızda bu virüs hala olabilir. Elimizde yeterince araştırma yok. Araştırma sayısı arttıkça her şey daha çok netleşecek, ama siz tedbiri elden bırakmayınız.

Teşekkür
Paylaş
1

Kaynaklar

  1. Makale
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Ahlaklı bir birey, geçmişteki hareketleri ve güdüleri üzerine kafa yorup, bazılarını doğru bulup diğerlerini kınayabilen kişidir.”
Charles Darwin
Geri Bildirim Gönder