Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
5
Puan Ver

Merhabalar, covid19 bulaşmış ve atlatmış kişinin taşıyıcı olup hastalığı yayma ihtimali nedir?

Örneğin hastalığı atlatmış olmak bile kişisel karantina gerektirir mi?

1
Teşekkür (1)
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Son zamanlarda yapılan araştırmalara göre hastalığı atlatan insanlarda bir çeşit bağışıklık oluşabiliyor. Ama yine yakalanabiliyorlar fakat belirttiğim gibi ilk halindeki kadar şiddetli olmuyor. Eğer hastalık atlattıysa yine normal insanlar gibi kendisini izole etmesi iyi olabilir. Sonuçta tekrar bulaşabilme ihtimali var.

Teşekkür (2)
Paylaş
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Tüm medeniyetler için iki olasılık vardır: Ya uzaya gidecekler, ya yok olacaklar.”
Carl Sagan
Geri Bildirim Gönder