Yeni Soru Sor
Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
1

Meksika depremi sırasında veya öncesi/sonrasında görülen korkunç yıldırımlar nasıl oluştu? Bunlar gerçekten yıldırım mı yoksa deprem ışıkları mı?

Meksika'da meydana gelen 7.0 şiddetindeki depreme ilişkin sosyal medyada gördüğümüz video ve fotoğraflardaki yıldırımların oluşumlarını ve şekillerinin neden öyle göründüğünü açıklar mısınız?
1,336 görüntülenme
Meksika depremi sırasında veya öncesi/sonrasında görülen korkunç yıldırımlar nasıl oluştu? Bunlar gerçekten yıldırım mı yoksa deprem ışıkları mı?
Meksika depremi sırasında veya öncesi/sonrasında görülen korkunç yıldırımlar nasıl oluştu? Bunlar gerçekten yıldırım mı yoksa deprem ışıkları mı?
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
1 Cevap
Genç Mühendis
Genç Mühendis
270K UP
Düşünür

attığınız resim ile sorduğunuz sorunun bir bağlantısı yoktur. attığınız resim Poul M. Smith isimli fotoğrafçının Amerika'da Oklahoma eyaletinde fotorafını çektiği bir elektrik olayıdır. bu görüntünün sebebi dünyanın manyetik alanı ve yıldırımlarla ilgilidir, Meksika'daki depremden bağımsızdır.

Meksika'daki depremde mavi renkli bir sürü yıldırım düşmüştür, bunun sebebini biraz araştırınca karşıma çıkan ışık ve elektrik patlamaları olduğu yönünde. bu depremde şehrin elektirik sistemleri çok zarar görmüştür, elektrik şebekesi Trafolar vesayre. bu patlamalar hem yıldırımlara sebep olmuş olabilir hem de mavi renkli ışıkların sebebini açıklayabilir.

link attığım kaynaklardan öğrendim bu bilgiyi,mutlaka incele.

Tüm Reklamları Kapat

171 görüntülenme

Kaynaklar

 1. Bilmiyorum. Link. (11 Eylül 2021). Alındığı Tarih: 11 Eylül 2021. Alındığı Yer: earthwonder | Arşiv Bağlantısı
 2. bilmiyorum. Link. (11 Eylül 2021). Alındığı Tarih: 11 Eylül 2021. Alındığı Yer: forbes | Arşiv Bağlantısı
2
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
Evrim Ağacı'na Destek Ol

Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katın.

Evrim Ağacı'nı Takip Et!
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close