Puan Ver
1
Puan Ver

Kulaklarımız neden tıkanır?

Ben daha çok otobüs yolculuklarında yaşıyorum bu durumu.

2
2 Cevap

Basınç değişimleri sebebi sonucu gerçekleşen olaydır. Bu durum kimilerinde hızlı bir şekilde geçerken bazı kişilerde ise daha uzun sürebilir. Bu durumu yaşadığınızda  sakız çiğneyebilir esneyebilir yada nefes alıp burun deliklerinizi ve ağızınızı kapatarak nefesinizi vermeye çalışabilirsiniz. (Son yöntemi yaparken fazla zorlamamaya dikkat edin.)

0

Kaynaklar

  1. Milliyet Gazete haberi olduğunun farkındayım ancak yazanlar doğru.
Diyelim sen Uludağ'ya çıkıyon sen nekadar yukarı çıkarsan basınç artar ve kulakların basınç yüzünden tıkanır daha çok sebepleri ola bilir örneğin kulağını temizlemiyor ola bilirsin yada kulağına aldığın bir asar yüzünden ola bilir şüpheleniyorsan bir doktara görüne bilirsin :) 
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Veri, bilgi değildir. Bilgi, kanaat değildir. Kanaat, bilgelik değildir. Bilgelik, gerçeklik değildir.”
Robert Royar
Geri Bildirim Gönder