Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
1
Puan Ver

Kireç ve limon tuzu nasıl bir reaksiyona girer? Ve çökeltisi ne olur?

Bulunduğum bölgede su çok kireçli. Su ve üstüne yüzen mumlar koyduğum dekoratif bir cam kasem var. Kenarları kireç lekesi oluyodu ben de suyu kaynatıp içine limon tuzu ekledim kirecı çözsün diye. Ilıyınca cam kaseye koydum. Icine de denizden kendim topladığım taşları koydum. Ertesi gün kasenin dibi ve taşlarin etrafı beyaz biseyle kaplanmisti. Ama taşlardaki doku olusturmus baya. Fotograf ekleyebilsem cok guzel olurdu:)

0
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Eğer sıfırdan bir elma yaratmak isterseniz, Evren'i baştan yaratmanız gerekir!”
Carl Sagan
Geri Bildirim Gönder