Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
4
Puan Ver

İşimiz gereği 8 saat maske takıyoruz. Sokakta da takmaya devam ediyoruz. Bu kadar uzun süre maske takmak başka sağlık sorunları getirebilir mi?

1
Teşekkür (1)
Hatırla
Takip (1)
Paylaş
1 Cevap

Uzun süre takılan, cebe koyulup tekrar takılan, boynun altında duran maskeler gün boyu soluduğumuz için nefesimizle nemlenen maskenin üzerinde bakteri birikmesine neden olabilir. Üstelik bunlar farklı yüzeylere de değiyorsa maskeyi uzun süre kullanmak zararlı olabilir.

Teşekkür (2)
Paylaş
3

Kaynaklar

  1. popular science
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Paradoks dediğiniz şey, gerçeklik ile sizin gerçeğin neye benzemesi gerektiğine dair hissiniz arasındaki çelişkiden ibarettir.”
Richard Feynman
Geri Bildirim Gönder