Puan Ver
0
Puan Ver

İşim gereği metal ile çok haşır neşirim nasıl bir yol izleyebilirim?

Merhaba ben özel bir firmada giriş kalite kontrol departmanında çalışıyorum. Yurt dışından ve yurt içinden ağırlıklı metal olmak üzere farklı kalemlerde malzemeler geliyor. Bu sireçte ekdiven kullanmam fayda sağlarmı yoksa ellerimi düzenli dezenfekte etsem yeterlimi?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip (1)
1 Cevap

Dünya Sağlık Örgütü, salgından etkilenen ülkelerden gelen kargolar ile temasta olanlar için bazı öneriler yayınlamıştır.

Buna göre;

Maske kullanımı önerilmemektedir,

Eldiven kullanımı ise COVID-19 bulaşını engellemekten çok kişinin kendi sağlık durumu ile ilişkilidir ve eldiven kullanımı el hijyeni uygulama önerilerine uyulması gerekliliğini ekarte ettirmez.

Şu ana kadar bu yolla bulaş bildirilmemiştir, rutin hijyen uygulamaları yeterlidir denmektedir.

Teşekkür
1

Kaynaklar

  1. WHO
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bir bilim insanı olmak, evrene her yönüyle aşık olmak gibidir.”
Mayim Bialik
İnsan Zekasının Evrimi: Neden Sadece İnsanın Beyni Bu Kadar Evrimleşmiştir?
Geri Bildirim Gönder