Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
1
Puan Ver

İnsan vücudunun titreşimi nasıl ölçülür? Kalbin çevresine titreşim yaydığı doğru mudur?

1
Teşekkür (1)
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Elektrikle çalışan herşeyin elektromanyetik alanı vardır. (Titresim daha cok atom duzeyinde söz konusudur. Atomlarin neden bir arada durduğu bilinmiyor ancak titreşim frekanslarının madde çeşitliliğine neden olduğu düşünülmekte.)

Biyolojik organizmalar da temelde elektrik ile çalışan gelişmiş beyin-sinir sistemine sahiptir.

Bu nedenle beynin yaymış olduğu elektromanyetik alan ve kalbin yaydığı elektromanyetik alanlar bilinmektedir. Beyin görüntüleme sistemlerinin gelismesi sayesinde ALPHA BETA TETA DELTA dalga boylarında calisma sekillerini ölçülebilir olduk. Meditatif yöntemlerle ihtiyacımız olan Alpha moduna geçtiğimizi ogrendik. Guncel bilimde artik meditasyona ihtiyac duymadan beyni Alpha moduna geçiren kabinden bahsedecek noktadayiz. Ayni teknoloji ile sara krizine neden olacak beyin alani oluşmadan, dengeleme yaparak sara nöbetini önleyen gelişmeyi duymaya basladik.

Fütüristik gelebilir, ancak beyin kohere oldugunda, kohere olmus beynin kalb ile rezonansa gecmesi sonucunda bazi üst sonuçların alınabileceği düşünülmekte.

Teşekkür (1)
Paylaş
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Vakti gelmiş bir düşüncenin önünde hiçbir ordu duramaz.”
Victor Hugo
Geri Bildirim Gönder