Puan Ver
0
Puan Ver

Herhangi bir yerimiz yaralandıktan belli bir gün sonra kaşınmaya başlayınca gerçekten iyileştiği doğru mu?

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Evet doğru. Histamin yaraların iyileşmesinde önemli bir role sahiptir. Yaranın sağlıklı bir biçimde kapanması ve sağlıklı yeni deoku üretimi sırasında salgılanır. Ancak histamin alerjiyede neden olur ve bu sebeple yara kaşınmaya başlar. Kaşımamakta fayda vardı çünkü yeni çıkan deri narindir ve kaşırsanız iyileşme sürecini uzatmış olursunuz.

Favorilerime Ekle
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Eflatun (Plato) yakın bir dostumdur. Ancak gerçekler, daha yakın dostlarımdır.”
Aristoteles
Geri Bildirim Gönder