Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
1
Puan Ver

Havalar ısınınca sars cov 2 azalacak mı?

Sars cov 2 için havalar ısınınca pasifleşir deniyor. Ancak tropikal bölgelerde ve güney yarımkürede şu an yaz olmasına karşın hastalık yayılıyor. Bu durumda bu iddiaların asılsız olması gerekmiyor mu?

1
Teşekkür (1)
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Bu virüsler, güneş ışığındaki sıcakta ölür. Bu sebeple özellikle solunum yolu ile bulaşan virütik enfeksiyonlarda ortamı havalandırmak, sıkça güneş ışığına maruz kalmak virüsün bulaşıcılığını kırar. :)

Teşekkür (2)
Paylaş
4
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Çok az şey biliyoruz; ancak yine de bildiklerimizin fazlalığı şaşırtıcı. Daha şaşırtıcı olansa, bu kadar az bilginin bize ne kadar çok güç verdiği...”
Bertrand Russell
Geri Bildirim Gönder