Puan Ver
0
Puan Ver

Haçlılarla ilgili özellikler?

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Özelliklerinden biri savunmada daha güçlü olmaları olabilir

Haçlıların büyük bölümü kuzeyden sefere çıkmış insanlar. Kuzey insanları soğuktan korunabilmek için ateşi daha iyi kullanabilmeyi öğrendiler. Ayrıca Avrupanın demir kaynakları çok yüksekti.

Bu etkenler, demir gibi madenleri ateş ile eriterek ve bükerek zırh teknolojisinde öne geçmelerini sağlamış olabilir. Zırh da savaşta bir savunma aracıdır

Ayrıca soğuktan korunmak için gerekli olan mimari beceriler konusunda da gelişmiş olacaklar ki savunma konusunda büyük önemi olan sağlam kale duvarları hep kuzeyliler yani dolayısıyla Haçlıların elindedir

Bu yazım herhangi bir kaynağa bağlı olmayan kişisel görüşlerdir.

Favorilerime Ekle
2
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Her bilimsel keşfin üç aşaması vardır: Önce insanlar gerçeği reddeder. Sonrasında, keşfin önemini reddederler. En son olaraksa krediyi yanlış kişiye verirler.”
Bill Bryson
Geri Bildirim Gönder