Puan Ver
2
Puan Ver

Güç kalkanının içindeki insanların dışarıyı görememesi gerekmiyor mu?

Güç kalkanları dışarıdan gelen hertürlü maddeyi , enerjiyi engelleyen savunma araçlarıdır. Peki ışığın bir enerji oluğunu düşünürsek kalkanın içindekilerin dışarıyı görememesi ve kalkanın içinin zifiri karanlık olması gerekmiyor mu?

1
1 Cevap

Merhabalar. Bilim kurgu filmlerde gördüğümüz tarzda güç kalkanları günümüzün teknolojisi ile henüz üretilmemiştir. Filmlerdeki kalkanların ışık ve diğer dalga boylarını geçiren ve sadece madde giriş çıkışını engelleyen veya tek yönlü madde geçişine izin veren sistemler olduğunu hayal edip filmlerin tadını kaçırmayalım derim :)

2
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Ben; Einstein'ın beyninin kıvrımları veya kütlesiyle, onunla neredeyse eşit yeteneğe sahip kişilerin pamuk tarlalarında ve terhanelerde yaşayıp öldüğü gerçeğinden daha fazla ilgilenmiyorum.”
Stephen Jay Gould
Geri Bildirim Gönder