Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
3
Puan Ver

Göz sağlığı için ekranda siyah tema mı beyaz tema kullanmalı?

Biraz gündüz kuşağı programı sorusu gibi oldu ama hangisinin doğru olduğundan emin değilim. Özellikle telefonda karanlık modu tercih ettiğim için kimilerine göre yanlış yapıyormuşum. Doğrusunu merak ettim.

1
Teşekkür (1)
Hatırla
Takip (2)
Paylaş
1 Cevap

Aslında her ikisine de uzun süre bakıldığında insan gözünü yorar. Hangisiyle daha rahat ediyorsanız onu kullanın. saf bir siyah arka plana ve beyaz fonta sahip olan sayfaları okumak, gözlerinizi yorar ve bir süre sonra gözlere zarar vermeye başlayabilir. Bu yüzden iki tema arasında ara sıra geçiş yapabilirsiniz :)

Teşekkür (3)
Paylaş
2
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“İnsanlar sürekli olarak “Bilim her şeyi bilmiyor.” deyip duruyor. Elbette! Bilim, her şeyi bilmediğini elbette biliyor. Yoksa ismi “bilim” olmazdı ve araştıracağı bir şey kalmazdı.”
Dara Ó Briain
Geri Bildirim Gönder