Puan Ver
2
Puan Ver

Gece yatarken sütyen takmanın bilimsel olarak ispatlanmış zararları varsa nelerdir, yararları varsa nelerdir?

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Sütyen yerçekimine karşı göğüslere destek olur.Yatarken yerçekimi meme dokusunu ayaktaki kadar etkilemez bu bakımdan gece sütyen takmak gerekli değildir.Kullandığınız sütyen bedeninize uygun değilse yanlış alınmışsa her pozisyonda zarar verir.Ayrıca fazla sıkı ise gece uzun süre benzer pozisyonlarda kaldığımızdan da lenf nodlarına basınç uygulayabilir.Bu da uzun vadede lenf çalışmasına zarar verir.

Favorilerime Ekle
2

Kaynaklar

  1. Lenf Paylaştığım bilgiler ders içeriğini de kapsamakta
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bilimin güzel tarafı, ona inansanız da inanmasanız da gerçek olmasıdır.”
Neil deGrasse Tyson
Geri Bildirim Gönder