Puan Ver
0
Puan Ver

Futbolu neden severiz?

Uzak geçmişte ayaklarımız daha fonksiyonel kullanılıyordu muhtemelen (ağaçlarda). Futbolu da ayaklarımızı daha iyi kullanmak gerektiği için mi severiz?

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Bunu şöyle açıklıyor otörler,

Antropolojik olarak erkek, avlanma görevini üstlendiği için, yakalamaya ve hareket eden nesnelere daha duyarlı olarak gelişti. Çalıların vs arasında hareket eden hayvanlara odaklandı ve bu şekilde yaşamını sürdürebildi. Zaten insanın en çok yeşilin tonlarını ayırt edebilmesi de bu avcılıkla alakalı antropolojik bir kökene sahip.

İşte bu nedenle top gibi bir şeyin peşinden koşmak, bu avcılık içgüdülerini de tatmin ediyor aynı zamanda.

Mantıksal olarak bakıldığında saçma ötesi, zaman öldüren anlamsız bir oyun. Ancak hem fanatizm gelişmemişliğini hem de avcılık içgüdülerini tatmin edecek başka platform vs var mı erkek için........

Cevap hayır.

O zaman topun bir kaleye girmesi gibi anlamsız ötesi bir olaya herkesin deli gibi sevinmesini acaba mağaraya sırtında kanguru ile giren erkeğe sevinenlerin bir yansıması olarak bakabilir miyiz...

Favorilerime Ekle
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Kitap yakmaktan daha büyük suçlar vardır. Biri, onları okumamaktır.”
Joseph Brodsky
Geri Bildirim Gönder