Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
6
Puan Ver

Florürün sadece diş çürümesinde önleyici etkisi olduğu söyleniyor. Diş macununda florür varken şebeke suyuna florür eklemenin mantığı nedir?

Ayrıca florürün vücutta birikme yaptığı ve bu sebeple bir çok zararı olduğu da söyleniyor. Yani belki de duş aldığımızda elimizi yüzümüzü yıkadığımızda da buna maruz kalıyoruz. Paylaştığım belgesel hakkındaki görüşlerinizi de merak ediyorum.

3
Teşekkür (1)
Hatırla
Takip (1)
Paylaş
3 Cevap

Lütfen flor hakkında yayılmış vücutta birikir gibi, gerizekalı yapar gibi söylentileri ciddiye almayın. Konu hakkında yapılmış bilimsel çalışmalara güvenin ki ben de buraya Türk Pedodonti Derneği'nin florür durum raporunu bırakıyorum. Lütfen okuyun .

http://turkpedo.org/wp-content/uploads/2020/01/Florur_Durum_Raporu_2019.pdf

http://turkpedo.org/

Teşekkür (1)
Paylaş
1

Merhabalar,paylaştığın belgeseli şu an izlemedim ancak en kısa sürede izleyeceğime emin olabilirsin. Bu konuyla muhtemelen tüm sorularının cevabını bulabileceğin bir video serisi önereceğim. Ayrıca felsefeye meraklıysan kanalı da takip edebilirsin. Serinin linkini aşağıya bırakıyorum. İyi günler dilerim :).

https://www.youtube.com/watch?v=KdZAaZXLFQY&list=PL6HW0-Ifgp0ktKcvI0DxKfkqZKDRK9YvJ

Teşekkür
Paylaş
0

Bunun ile ilgili birçok asılsız bilgi kirliliği var. Bildiğim kadarıyla beyinde epifiz bezi olarak adlandırılan bir bölge var. Epifiz bezine genellikle 3. Göz derler. Bazı inançlara göre ruhani varlıklara iletişimi sağlar. Florür maddesi yapılan araştırmalara göre epifiz bezini körelten maddelerden biri.

Teşekkür (1)
Paylaş
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bir miktar konyak ile sarhoş olan bir maymun alkole asla dokunmaz. Bu açıdan, bir insandan daha bilge olduğu söylenebilir.”
Charles Darwin
Geri Bildirim Gönder