Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Felsefe yüksek lisansı nerde yapılmalı siz nereyi önerirsiniz?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Merhabalar.

Bu büyük oranda hangi ekolde ve konuda ilerlemek istediğinize bağlı. Eğer analitik felsefede ilerlemek istiyorsanız Bilkent ve Boğaziçi en makul seçenekler. Eğer kıta felsefesinde ilerlemek istiyorsanız Galatasaray ve Mimar Sinan en makul seçenekler. Tabi çalışmak istediğiniz konu özelinde hoca bazı araştırma da yapabilirsiniz. Mesela belli bir filozofu çalışmak istiyorsanız Türkiye'de o filozofu çalışanları araştırıp ona göre karar vermelisiniz. Ya da din felsefesinin belli bir problemi ilginizi çekiyorsa ve o problemi çalışmak istiyorsanız o konuda uzman bir hocayla çalışmanız sizin için daha yararlı olabilir. Yine de daha etraflı bir kavrayış vermeleri nedeniyle ben önce okul sonra hoca tercih etmenizi önerirdim. Tercihinizi ekol -analitik ya da kıta- bazında yapıp ondan sonra ilgilendiğiniz konularda faaliyet gösteren hocalara göre seçenekleri iyice azaltabilirsiniz.

Teşekkür (1)
Paylaş
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Gerçek olarak isimlendirdiğimiz her şey, gerçek olarak niteleyemeyeceğimiz şeylerden oluşuyor. Eğer ki Kuantum Mekaniği sizi derinden sarsmadıysa, onu henüz anlamamışsınız demektir.”
Niels Bohr
Geri Bildirim Gönder