Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
3
Puan Ver

Eşcinsellik bir dejenerasyon belirtisi midir, eşcinseller nevropat mıdır?

Sigmund freud'un kitabında böyle olduğu yazıyor. Eğer bu doğruysa, eşcinselliğin bir hastalığa sebep olduğunu düşünebilir miyiz?

2
Anonim 3
Teşekkür (1)
Hatırla
Takip
Paylaş
2 Cevap

Evrimsel olarak korunan tüm özellikler, tür için gereklidir. Bu gerekliliği insan gibi 60 yıl yaşayan bir canlı anlayamaz. Ancak, otizmin farklı versiyonları, disleksi, diskalkuli gibi vs bize sorunlu gelen durumlar, evrimsel olarak korunmuş, sayısı tedavilere vs rağmen azalmamıştır. Türün devamı için bütün olasılıklar korunur ki, kitlesel bir sorun karşısında farklı özellikler yaşamda kalabilsin. Eşcinsellik de böyle farklı bir varyasyondur, ancak bizler net olarak görevini göremiyor anlayamıyoruz. Otizmin düşük versiyonları, yaratıcı, yenilikçi kişilerdir genellikle. Bütün dahiler disleksi dir neredeyse.

Günümüzde 3. bir cins olarak ele alınmakta, hastalık olarak görülmemekte.

Teşekkür
Paylaş
0

aslında baktığımız zaman eşcinselliği bir hastalık olarak görmüyoruz artık. sadece doğada üreme durumunu etkilediği için uygunsuz olarak belirte biliriz . "1974 yılında Amerikan Psikiyatri Birliği ve daha sonra 1992 yılında Avrupalılar (ICD) eşcinselliğin hastalık olmadığı kararını almışlar" .

Teşekkür
Paylaş
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Matematiğin en azından büyük temel prensipleri konusunda kendimi geliştirmediğim için derin pişmanlık duyuyorum; zira bunu yapanların fazladan bir duyusu var gibidir.”
Charles Darwin
Geri Bildirim Gönder