Yeni Soru Sor
Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
1

Eğer tüm değerler birbirine eşit ise sayılar nasıl yer değiştirebiliyor?

Bu soruya yanıt vermek istemiş ve tıklamış bütün herkese şimdiden teşekkür ederim :) Problem şu ki Python'a yeni başladım ve "Variable" hakkında çalışmalar yapıyorum ama bu en son kod içerisinde tıkandım. Yapılması gereken cevabı yazdığım gibi gösteriyordu denedim ama kafama bir şu oturmadı. Madem tüm değerler eşit, sayılar nasıl yer değiştiriyor?
256 görüntülenme
Eğer tüm değerler birbirine eşit ise sayılar nasıl yer değiştirebiliyor?
Eğer tüm değerler birbirine eşit ise sayılar nasıl yer değiştirebiliyor?
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
1 Cevap
Furkan H
Furkan H
12K UP
Siber güvenlik uzmanıyım

Selamlar, öncelikle sorduğunuz "Madem tüm değerler eşit, sayılar nasıl yer değiştiriyor?" sorusunda bir hata var değerler eşit diyemeyiz buradaki "=" eşitlik anlamında değil, "değer atama" anlamında kullanılır şöyle açıklayım;

A, B ve C birer değişken, değişkenleri birer kovaya benzetebiliriz.

Kovanın içerisine ne koyarsanız o kova içindekini temsil ediyor.

Tüm Reklamları Kapat

A = 5 dediğimiz durumda A artık 5'i temsil ediyor A+1=6 olacaktır.

B = 3 dediğimizde de B artık 3'ü temsil ediyor B+1=4 olacaktır.

C ise bu ikisin yer değişimde kullanacağımız boş alan oluşturan bir kova aslında. Yani koddaki gibi bir durumu açıklayacak olursam

öncelikle A ve B ye birer değer aldık ama C ise şu anda boş A ve B'ye 3 ve 5 diyelim bu başka bir değer de olabilir değer şu anki durum için önemli değil, önemli olan mantığı nasıl işliyor onu anlatmak.

Tüm Reklamları Kapat

C=A dediğimizde A şu anda 3'ü temsil ettiği için ve bizde kovamızın içine aslında 3'ü koymuş olduk. C artık 3. A ise hala değişiklik göstermedi oda hala 3.

A=B dediğimizde ise B 5 değerini temsil ediyordu artık ne oldu = dediğimiz için kovanın içindeki ile toplama yapmıyoruz yeni bir değer vermiş oluyoruz ve A artık 5. B ise değişiklik göstermedi hala ve 5.

B=C dediğimizde ise artık anlamış olmalısınız. Böylece A ve B 3 ve 5 yerine artık yer değiştirdiler 5 ve 3 oldular, aradaki C'yi kullanarak bi kovadan diğerine taşımış olduk. Anlatabildiğim kadar basit anlatmaya örneklendirmeye çalıştım umarım yardımcı olmuştur.

Bu cevap, soru sahibi tarafından en iyi cevap seçilmiştir. Ancak bu, cevabın doğru olduğunu garanti etmez.
3
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
Evrim Ağacı'na Destek Ol

Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katın.

Evrim Ağacı'nı Takip Et!
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close