Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
Anonim
Anonim Üye
1

Düzenli Mastürbasyon için ne gerekir?

ilerideki düzgün ilişki hayatım için düzenli mastürbasyona geçmek istiyorum, bunun için 1 hafta, 2 hafta (ne kadar gerekiyorsa) kadar mastürbasyon yapmamam gerekir mi? yoksa haftada 3 kere yapmaya direkt başlamalı mıyım?
45,290 görüntülenme
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
1 Cevap
Said Bayramzada
Said Bayramzada
2,059 UP
Konu hakkında çok fazla araştırma okudum

Düzenli mastürbasyona geçmeden önce 1 ay boyunca mastürbasyon yapmaman gerekir. Mastürbasyonsuz geçirdiğin 1 ay'ın sonunda vücudun düzenli mastürbasyona hazır hale gelir. Düzenli mastürbasyon haftada 2 veya 3 defa yapılmalıdır.

Mastürbasyon süresi, gelecekteki cinsel birliktelik süresini etkiler. Bazı insanlar boşalmanın verdiği yüksek zevke hemen ulaşmak için veya başka nedenlerden dolayı mastürbasyon sürelerini kısıtlarlar. Ancak çoğu araştırmaya göre mastürbasyon süresinin kısaltılması, gelecekte erken boşalmaya neden oluyor. Bu yüzden mastürbasyon yapan insanların mastürbasyon sürelerinin en az gelecekte istedikleri cinsel birliktelik süresi kadar uzun olması gerekiyor.

Düzensiz mastürbasyonun sonuçları:

 • Erken boşalma
 • Cinsel istekte azalama
 • Dopamin sorunu
 • Asosyallik
 • Cinsel ilişkiden tatmin olamama
 • Cinsel zevkte azalma
 • (Bazı araştirmalara göre: Erekte olamama)

Ve daha bir çok soruna neden olur.

Tüm Reklamları Kapat

Ayrıca coğu insanın sıkca yaptığı hatalardan biri ise mastürbasyon sırasında şampuan, sabun, vücut losyonu ve vazelin gibi penise zararlı olan kimyasallar kullanmaktır. Bu kimyasallar penisin ince, zarif ve hassas olan derisine cok zararlıdır ve penisin ucundan içeri girmesi durumunda penisin iç duvarlarını yakarak zarar verir. Eğer kayganlaştırıcı kullanmak istiyorsan bu gibi kimyasalları değil, su bazlı kayganlaştırıcılardan kullanman gerekir![1]

2,414 görüntülenme

Kaynaklar

 1. Memorial. Mastürbasyon Nedir? Mastürbasyonun Faydaları Ve Zararları Nelerdir?. Alındığı Tarih: 4 Ocak 2023. Alındığı Yer: memorial | Arşiv Bağlantısı
Bu cevap, soru sahibi tarafından en iyi cevap seçilmiştir. Ancak bu, cevabın doğru olduğunu garanti etmez.
8
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
Evrim Ağacı'na Destek Ol

Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katın.

Evrim Ağacı'nı Takip Et!
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close