Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
1
Puan Ver

Düşük, evrimle neden yok olmadı?

İnsan var olduğundan beri anneler gebelikte çocuklarını düşürüyor. Evrim teorisine göre insanın var olduğu günden bu güne kadar birçok anne bu tecrübeyi yaşamıştır. Anne bir çocuk düşürüp tekrar gebe kaldığında sağlıklı doğup yaparsa bile sonraki doğumlarda düşük riski azalmaz. Bunun sebebi nedir?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Düşük gerçekleşmesinin birçok sebebi vardır.Ama canlı ve sağlıklı doğumun gerçekleşmesi aslında en sağlıklı bebeğin hayata başlaması esasındadır.Yani düşük aslında sağlıksız tutunamayan bebeğin kaybı oluyor.Çevremizden duyarız hamileyken kaza geçirirler fakat bebeklerini kaybetmemişlerdir.Çevresel debeplere bağlı komplikasyonlara da güçlü kalmıştır.Evrimsel süreç zaten güçlü olanın hayatta kalması esasında ilerler.Milyonlarca farklı tipte sperm ve yumurta vardır bunların fertilizasyonu sonucu gelen canlı yine dayanıklı olmazsa düşükle kaybedilir.Yani evrimsel süreçte hala devam ediyor olması normal ve beklenendir

Teşekkür
Paylaş
2
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bilgisayar programcılığı baş döndürücüdür. Kendi küçük evreninizi yaratır ve istediğinizi yaptırabilirsiniz.”
Vint Cerf
Geri Bildirim Gönder