Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Doğum yapmış birinin boyu kısalır mı?

Genel olarak böyle bir söylenti var doğru mu?

1
Anonim 0
Teşekkür (2)
Hatırla (1)
Takip
Paylaş
1 Cevap

Selamun Aleyküm. Evet böyle bir söylenti var. Yalnız doğum sonrasında boyun kısalması bilgisi yanlıştır. Yani doğum sonrasında boy kısalmaz.

Yalnız bazı kadınlar, doğum yaptıktan sonra boylarının biraz daha uzadığını söylerler. Bu tip doğumdan sonra boy uzaması ya tesadüfen olur, ya da çok nadir hallerde 1-2 cm olarak görülebilir o kadar.

Yani endişe etmeye gerek yok.

Teşekkür
Paylaş
3
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bir fikri kabul etmeksizin o fikir üzerine kafa yorabilmek eğitimli bir aklın işaretidir.”
Aristoteles
Geri Bildirim Gönder