Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
1
Puan Ver

Din nasıl ortaya çiktı?

Bu gibi sorulara verilen kısa cevabını biliyorum ama benim istedigim kanıtlarla,kaynaklarla bu sorunun cevabının verilmesi. Hangi kanıtlardan yola cıkılarak dinler ve tanrıların nasil ortaya çıktı?

1
Teşekkür (2)
Hatırla (3)
Takip (3)
Paylaş
1 Cevap

Aslında kendim sıfırdan bir cevap yazmak için geldim ama kaynak araştırırken denk geldiğim konu ile birebir örtüşen Evrim Ağacı yazısı bu konuda benim Sayın Çağrı Mert Bakırcıdan daha iyi bir açıklama yapamayacağımı bana bir kez daha hatırlattı o yüzden kaynakçada bu sorunun cevabını içeren linki paylaşmakla yetineceğim.

Teşekkür
Paylaş
0

Kaynaklar

  1. Evrim Ağacı
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Hiçbir iş, yeterince küçük parçalara bölünebilirse, zor değildir.”
Henry Ford
Geri Bildirim Gönder