Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Covid-19 için italya ne gibi önlemler aldı ve ne zaman aldılar? Örneğin, okulları ne zaman kapttılar. İtalya'daki bu kötü tablonun nedeni ne?

Hastalığın bu kadar fazla yayılmasının nedeni geç önlem alınması mı, yoksa italyan halkının hastalığı ilk başlarda ciddiye almamış olması mı?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Öncelikle italya yaşlı bir nüfusa sahip. Tabiki önlemlerin geç alınması da etkili. Bir diğer sebep İtalya'nın sağlık sektörü. Avrupa ülkeleri arasında en düşük yatak sayısına sahip olan hastaneler İtalyan hastanelerdir. Sokağa çıkma yasağı gelince herkes markete koştu tren garı ve havaalanlarına akın ettiler ciddi bir iç göç yaşandığı için virüs daha çok yayıldı. 4 martta okullar kapatıldı. Salgının yayılmasını engellemek için 9 martta ülkeyi karantinaya aldılar. İtalya hem sağlık alanında yetersiz olduğu ve halkın durumu geç ciddiye alması nedeniyle ülke olarak işin içinden çıkılmaz bir hale sürüklendiler.

Teşekkür
Paylaş
2
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Doğada çirkin bir tırtıl, güzel bir kelebeğe dönüşür. İnsanda ise durum tersidir: Güzel bir tırtıl, çirkin bir kelebeğe dönüşür.”
Anton Chekhov
Geri Bildirim Gönder