Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Cmd ne işime yarar? Hack için kullanabilir miyim?

Ciddi bi şekilde hack işlerine merakım var ve cmd yi çok iyi bilmem gerektiğini söylüyorlar ama ben sebebini anlayamıyorum anlatır mısınız?

2
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
2 Cevap

Cmd'nin açılımı command'dır Türkçesi Komut istemcisidir. Hacklemek dediğimiz şey yardımcı programlar ile olur ve yardımcı programlar kullanmadan birşeyi hacklemek zordur. İlk once kolay şeylerden başlamalısın yani online olmayan oyunlar. Mesela bir futbol oyunu düşün maça giriyorsun ve kaybetmeye başlıyorsun hiç maça girmemiş gibi hackleyebilirsin oyunu.

| Herhangi bir programlama dilinin liste mantığını bilmiyorsan burayı okuma. Liste mantığını aşşağıda anlatıyorum|

Maça girdiğinde oyun liste tutar yani online olmayan çoğu oyun boyledir. sen oyunu bir anda cıkış butonunu kullanmadan bilgisayarı kapatmak gibi bir işlem yaparsan bu liste sıfırlanır ve sen maça girmemişsin gibi olur.

| Programlama liste mantığını bilmiyorsan burayı oku; |

Yazılımda kayıt sistemi yapmak istiyorsan bir yere yazman gerekir bu yazmamız gereken yer bildiğin not defteri gibi birşeydir. Ancak en basit olayları bile not defterine yazmak saçma olmazmıydı mesela oyunda skill attın not defterine yazıcak Ahmet can Skill attı diye. ancak bu cok zahmetli olurdu Bu yüzden yazılımda liste mantığı vardır buda bildiğin gerçek hayattaki liste, program skill atan kişiyi bir listeye alır bu liste SkillAtanlar listesi olsun sen skill attığın anda SkillAtanlar listesine koyar program seni. ve x süresi sonra bu listeden cıkartır seni ancak bu listede olduğun sürece skill atamazsın.

Eğer zamanını harcayıp okuduysan sana bir hackleme mantığı daha anlatabilirim umarım yararlı olmuştur geri donüş yapmayı unutma.

Teşekkür
Paylaş
3

CMD diyip geçmemek gerekir. Bilgisayar ve network araştırmaları konsollar üzerinden yapılır. Kali veya backtrack gibi yazılımlarla desteklenir. Bunlar sizin araştırma yapmanızı ve açık aramanız için gereklidir.

Hack derken bu genel konudur. Ben sadece wifi, network ve sql saldırılarında kendimi güncel tutmaya çalışıyorum.

Sosyal saldırılar ve analizlerde yaptım. Bunlarda oltalama saldırıları konusunda yardımcı oluyor. Eğer birşeyler denemek istiyorsan ve ilerlemek istiyorsan gizlilik olaylarını çok dikkat etmeni isterim. Benimle mail olarak iletişime geçersen eğitim ve başlangıç için yardımcı olurum. Bende tekrar etmiş olurum.

Düzenleme: Soruyu cevaplamayı unutmuşum :(

CMD ne işe yarar sorusunu cevaplamamışım. Windows işletim sistemi makinalarda herşeyi yapabilirsin. Hatta tool ile başka bilgisayarlardan bilgide toplaya bilirsin. Şifresini bildiğin bilgisayarları uzaktan komut bile çalıştırabilirsin. Windows tarafında yapamayacağın bir şey yok gibi.

Teşekkür
Paylaş
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Fizikçiler pazartesi, çarşamba ve cumaları dalga teorisini; salı, perşembe ve cumartesileri parçacık teorisini kullanırlar.”
William Henry Bragg
Geri Bildirim Gönder