Puan Ver
0
Puan Ver

Black mirror 5. Sezon 1. Bölümünde (striking vipers) işlenen durum gerçekten aldatmaya girer mi?

(spoiler) sizce fiziksel olarak işlenmediği halde bu eylem de gerçeği gibi mi karşılanmalıdır?

1
Sel Man 0
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Bu durum tamamen içinde bulunulan toplumun kültürel ahlak-etik yapısı ve yaşamı algılama tarzıyla alakalıdır. Sorunun içerisinde "sizce" ibaresini kullandığın için şahsi fikrimi beyan etmem gerekirse bence fiziksel bir faaliyet içermediği için sayılmaz. Bu durum fiziksel ve düşünsel olarak ayrı ayrı ele alınmalı ve tartışılmalıdır.

Favorilerime Ekle
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Günümüzdeki hiçbir biyolog 'Evrime Yeni Kanıt' başlıklı bir makale yayınlamaya çalışmaz. Bu konu bir yüzyılı aşkın süre önce kapanmıştır.”
Douglas Futuyma
Geri Bildirim Gönder