Puan Ver
-2
Puan Ver

Bir ürünün fiyatını internetten nasıl çekebilirim?

Merhaba evrim ağacı, bir sorum var, mesela bir makarnanın fiyatını internet üzerinden nasıl çekebilirim, şimdiden teşekkürler

3
48
Özgür Bayram
-2
Teşekkür
Hatırla
Takip
3 Cevap

    Cihan Bey'in bahsettiği durumda sadece api'lardan veri çekebilirsiniz, yani api'a erişiminiz yok ise curl veya axios ile istek yapmanız mümkün olmayacaktır.

    Web Scrapping kavramını aratabilirsiniz.

Teşekkür
4

Hangi adresten almak istediğinize bağlı bir durum.

Kullanılan dile ve verinin getirileceği mağazaya göre değişecektir.

  • Python + Selenium veya Requests,
  • Php + Curl,
  • NodeJS + Axios,
  • GoLang + Http Client

Kombinlerini aratarak bir adresten çağırılan verilerin nasıl işleneceğini araştırabilirsiniz.

Her dilde şaşmayacak bir özellik olan, ilgili kısımları parçalamanıza yardımcı olacak bir anahtar kelimeyi de bırakıp yanıtımı bitiriyorum. RegEx (Regular Expression)

Teşekkür
6

Yeterince hakim biri olarak rahatlikla soyleyebilirim, orada verilen kombinasyonalr (selenium haric) yalnizca socket baglantilari araciligiyla yapilan islemlerde tokezleyecektir. Demek istedigim sadece api'lar icin degil, hemen her alanda veri elde etmek icin kullanilabilirler.

Web scraping kavrami daha dogru olacaktir, bu noktada hemfikiriz. Yerli kaynaklar icin listede vermis oldugum kombinasyonlardan birini secip sonuna "bot yapimi" ekleyerek temel duzeyde fikir verebilecek sonuclara ulasabilirsiniz.

Daha detayli bir sohbet icin dilerseniz https://fb.com/chnctn.adult adresinden bana ulasabilirsiniz.

Teşekkür
2

Kaynaklar

  1. PHP cURL Scraping Php + Curl
  2. NodeJS Axios Scraping Javascript + Axios
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Tek bir hücre, belirli şartlar sağlandığında sadece birkaç yılda yetişkin bir insana dönüşebiliyorsa, tek bir hücrenin belirli diğer şartlar sağlandığında yüz milyonlarca yıl içinde insan türüne dönüşebileceğini anlamakta hiçbir güçlük olmamalıdır.”
Herbert Spencer
İnsan Zekasının Evrimi: Neden Sadece İnsanın Beyni Bu Kadar Evrimleşmiştir?
Geri Bildirim Gönder