Yeni Soru Sor
Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
Nuray Mustafazade
Üye
8

Bir soruyu başka bir soruya nasıl yönlendirir ya da birleştiririm?

Bir okur olarak buna yetkim var mı?
444 görüntülenme
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
1 Cevap
Ufuk Derin
Moderatör

Her üye bir sorunun başka bir soruya yönlendirilmesini ya da başka bir soru ile birleştirilmesini talep edebilir. Bunu yapmak için raporlama sistemini (sorunun sağ altında yer alan bayrak simgesini) kullanabilirsiniz. Yönlendirilen veya birleştirilen bir soru cevaba kapanır ve (varsa) cevaplar, hedef soruya aktarılır.

Açılan sayfada işlem tipi olarak "Benzer Soru Bildir"i seçtikten sonra "Soru Seç" butonuna tıklayıp ilgili soruyu bulun ve raporunuzu gönderin. Moderatörler son kararı verecektir.

 • Benzer soru bildirirken her zaman yeni bir soruyu eskisine raporlamalısınız. Yani yeni tarihli bir sorudan bayrak simgesine tıklamalı ve soru seçme panelinde eski soruları bulmalısınız.
 • Birden fazla benzer soru bildirecekseniz hepsini en eski soruya raporlamalısınız.
 • Sorudaki yönlendirmeyi ya da soruyu düzenlemek için iyi bir gerekçeniz olması (örneğin zaten yönlendirilmiş olsa da daha eski bir sorunun bulunması) dışında zaten yönlendirilmiş soruları raporlamamaya dikkat edin.
Not: En sağdaki üç nokta butonuna gelip "Raporla" seçeneğini de kullanabilirsiniz.
Not: En sağdaki üç nokta butonuna gelip "Raporla" seçeneğini de kullanabilirsiniz.
Benzer soru bildirdiğinizde ve rapor kabul edildiğinde yönlendirme ve birleştirmeleri sistem kendisi yapacaktır.
Benzer soru bildirdiğinizde ve rapor kabul edildiğinde yönlendirme ve birleştirmeleri sistem kendisi yapacaktır.
Sorunun başlığını yazmaya başladığınız anda sistem soruları size getirecektir. Bunu soru linki kullanarak da yapabilirsiniz. Soruyu seçtikten sonra raporu gönderebilirsiniz.
Sorunun başlığını yazmaya başladığınız anda sistem soruları size getirecektir. Bunu soru linki kullanarak da yapabilirsiniz. Soruyu seçtikten sonra raporu gönderebilirsiniz.

Tüm Reklamları Kapat

148 görüntülenme
Bu cevap, soru sahibi tarafından en iyi cevap seçilmiştir. Ancak bu, cevabın doğru olduğunu garanti etmez.
9
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Bu soru yeni cevap alımına kapatılmıştır. Tekrar açılana kadar lütfen diğer soruları ziyaret ediniz.
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
Evrim Ağacı'na Destek Ol

Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katın.

Evrim Ağacı'nı Takip Et!
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close