Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
4
Puan Ver

Bilim dünyasındaki yeni keşifleri, yapılan çalışmaları ingilizce yayımlayan ve sürekli güncel kalan elektronik olarak internet üzerinden ulaşabileceğim kaynaklar nelerdir?

Genetik, mikrobiyoloji, biyoteknoloji, sinirbilim, tıp ve sağlık alanlarında olması primer önceliğim. Url bağlantısındaki gibi. Teşekkürler.

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Merhaba,

Anladığım, yeni yayınlanan çalışmaları haberleştiren, daha çok "popular science" tarzı siteler istiyorsunuz. Birçoğunda istediğiniz kategorilere de ulaşabileceğiniz şu siteleri önerebilirim:

Nature News & Comment

Science News

IFLScience

ScienceDaily

BBC Earth

Sapiens (Daha çok antropoloji ve insan evrimi üzerine ama ilgi çekici olabilir)

Phys.org

Aeon

Scientific American

Seeker

Şu an için aklıma gelenler bunlar. Umarım faydalı olur!

İyi günler

Teşekkür
Paylaş
1

Kaynaklar

  1. The Science Websites That We Read Every Day Saydıklarıma ek olarak bakılabilecek bir liste.
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Kendi kendine yardım etmeyene şans yardım edemez.”
Sophocles
Geri Bildirim Gönder