Yeni Soru Sor
Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
Nebilim Ya
Nebilim Ya
1,796 UP
Üye
6

Bana zamanın nasıl akıp geçtiğini anlayamayacağım animasyonlar önerir misiniz?

385 görüntülenme
Bana zamanın nasıl akıp geçtiğini anlayamayacağım animasyonlar önerir misiniz?
Bana zamanın nasıl akıp geçtiğini anlayamayacağım animasyonlar önerir misiniz?
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
1 Cevap
Leyla Hilal Yiğit
Öğrenci

My Neighbor Totoro: Japon animasyon stüdyosu Studio Ghibli tarafından yapılan bir film olup, iki kız kardeş olan Satsuke ve Mei'nin taşındıkları yeni evlerinde gizemli ve sevimli yaratıklarla tanışmalarını konu alır. Özellikle Totoro adlı büyük ve dost canlısı bir yaratığın etrafında dönen film, doğanın güzelliklerini, hayal gücünü ve aile bağlarını vurgular.

The Red Turtle (La Tortue Rouge): Japon animasyon stüdyosu Studio Ghibli ile Fransız yönetmen Michael Dudok de Wit'in işbirliğiyle ortaya çıkan bir filmidir. Hikaye, bir gemi kazasından sonra ıssız bir adaya sürüklenen bir adamın yaşam mücadelesini ve adada keşfettiği gizemli bir kırmızı kaplumbağa ile olan ilişkisini konu alır. Film, minimalist anlatım ve doğanın güzellikleriyle iç içe geçmiş bir atmosfere sahiptir.

A Silent Voice(Koe no Katachi): işitme engelli bir kız olan Shoko Nishimiya ile ona zorbalık yapan Shoya Ishida'nın hikayesini anlatan bir Japon anime filmidir. Shoya, geçmiş hatalarını telafi etmek ve Shoko'yla barışmak için çaba sarf eder. Film, iletişim zorlukları, intikam ve özgürleşme temalarını işlerken, insan ilişkilerinin karmaşıklıklarını ele alır.

Tüm Reklamları Kapat

Your Name (Kimi no Na wa): Japon yönetmen Makoto Shinkai'nin yönettiği bir anime filmidir. Mitsuha Miyamizu ve Taki Tachibana adlı iki genç, birbirlerinin bedenlerine rastgele olarak geçiş yapma yeteneğine sahip olurlar. Bu beklenmedik olay, kaderin ve bağlantının derinliklerini keşfetmelerine neden olur. Film, duygusal bir hikaye, fantastik öğeler ve görsel şöleniyle dikkat çeker.

Bu cevap, soru sahibi tarafından en iyi cevap seçilmiştir. Ancak bu, cevabın doğru olduğunu garanti etmez.
2
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
Evrim Ağacı'na Destek Ol

Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katın.

Evrim Ağacı'nı Takip Et!
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close