Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
1
Puan Ver

Balık yağı faydaları nelerdir? Günde ne kadar tüketilmelidir? Gereğinden fazla tüketildiğinde ne gibi problemlere yol açar? Ne kadar süre tüketilmelidir?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip (1)
Paylaş
1 Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Yan Etki olarak;

Kan sulandırıcı ilaç kullanan kişilerin balık yağı kullanmadan önce doktora danışmaları önerilmektedir. Balıktan elde edildiği için balık ürünlerine karşı hassasiyeti olan kişilerde alerjik reaksiyon yapabilir.

Dikkat edilmesi gereken hususlar;

Balık yağlarının tavsiye edilen günlük kullanım miktarında bulunan A,D,E vitaminleri her gün alınmaya uygundur.Bu vitaminleri içeren başka bir takviye edici gıda ile doktora danışılmadan kullanılmaması tavsiye edilir. Balık yağı kapsül formu bu vitaminleri içermediği için, başka bir takviye edici gıda ile kullanılabilir.

Teşekkür
Paylaş
0

Kaynaklar

  1. balık yağı Balık yağı hakkında gerçek bilgiler
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Gözleme dayalı sahalarda şans sadece hazırlıklı zihinlerden yanadır.”
Louis Pasteur
Geri Bildirim Gönder