Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
1
Puan Ver

Aynı evde 2 tane koah hastasıyla yaşıyorken onları coronavirüsten korumak için ne yapabilirim?

Merhaba, bu platform güvendiğim çok az platformdan biri ve soruma doğru ve net bir cevap bulamadığım için size sormak istiyorum annem koah hastası 46 yaşında dedem 80 yaşında ve astım koah hastası, ikisi de kronik, ben 19 yaşındayım ve hastalığım yok ama onlar için evden çıkmaya korkuyorum. Neler yapabilirim?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Bu süreçte dışarıyla ve diğer insanlarla temasınızı minimum seviyede tutabilirsiniz. Düzenli aralıklarla evinizi havalandırmak, beslenmenize ve uyku düzeninize dikkat etmek, el hijyeni ve solunan hava hijyenini korumak önemli olacaktır. evinizde sıklıkla kullandığınız kapı kolları, lamba anahtarları ve kulpları silebilirsiniz. Buna ek olarak el yüz havlularınızı ayırmak bir diğer önlem olacaktır. Onlar için kendini ve sağlığını korumak büyük önem arz ediyor. aynı zamanda bu süreç boyunca sağlık bakanlığının sitesinden korunma yolları ve güncel bilgileri takip edebilirsin. kendinde şüpheli semptomları gördüğün an maske kullan bu sayede koronavirüs olmasa bile basit bir nezleden dahi onları korumuş olursun. benim de 85 yaşındaki dedem KOAH hastası benzer önlemleri biz de alıyoruz. umarım bu süreci en kısa sürede atlatırız.

Teşekkür (1)
Paylaş
3
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Dinlenmek için çalışıyor, barış içinde yaşamak için savaşıyoruz.”
Aristoteles
Geri Bildirim Gönder