Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Asidoza nasıl engel olunur?

Asidoz neden olur ve insanlarda nasıl engellenir? Bunun bir mekanizması var mı?

1
Anonim 0
Teşekkür (1)
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

İlk önce Asidoz neden olur?

Bu kan pH'sı 7.35 altına düştüğünde oluşan bir hastalıktır.

Peki bu "kan pH"sının düşürülmesine nasıl engel olunur?

Sağlıklı besinler tüketilmeli. Ispanak, salatalık, karalahana, brokoli gibi sebzeler tüketilmelidir.

İşlenmiş gıdalar daha az alınmalıdır. Sağlığa dikkat edilmeli, stresten kaçınmalı, uyku düzenine dikkat edilmelidir. Bu durumda, pH değeri yeniden dengeli oranına döner.

--

Baş ağrısı olsun, uykusuzluk olsun, ishal olsun, bilinç kaybı olsun, kas zayıflaması olsun, öksürük ve nefes darlığı olsun, ritim bozukluğu ve nabız yüksekliği olsun, mide bulantısı ve kusma olsun, hatta kafa karışıklığı bile asidoz belirtilerindendir...

Teşekkür
Paylaş
2
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bazı insanlar değişimi sevmezler. Ancak alternatif felaketse, değişime sarılmanız gerekir.”
Elon Musk
Geri Bildirim Gönder