Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Almancamı geliştirmek için ne yapabilirim? Ne önerirsiniz?

Almanca'yı türkiye'de herhangi bir eğitim almadan nasıl geliştirebilirim?

2
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
2 Cevap

Almanca'nın dil yapısı, diğer Batı Avrupa dillerininkine benzer özelliklere sahip. Kelimelerin birçoğu diğer Germen dilleriyle aynı orjine sahiptir. Bunlardan herhangi birini biliyorsanız kolaylıkla geliştirebilirsiniz. Artikel yapısı ise Latin ve İskandinav bir miktürü gibidir. İngilizce yada İsveçce biliyorsanız grameri hızla öğrenirsiniz ama kelime çalışmanız gerekir. Dualingo bu konuda etkili ve ücretsizdir ama yeterli değildir. Lakin tavsiye edebileceğim daha iyi bir platform yok.

Teşekkür (1)
Paylaş
2

Memrise uygulamasına göz atmanızı tavsiye ederim. Kalıcı hafızanıza kelimeyi geçirene kadar öğrenmenizi sağlıyor ve kelimeleri ana dili Almanca olan insanlara söyletip videoya almışlar ki bu çok güzel bir şey. Onun dışında klasik zaten o dili öğrenmeyi istemelisiniz fakat bunu beyninize kanıtlamalısınız. Neden öğrenmek istiyorum şeklinde sonrasında gününüzün belli bir bölümünü Almanca makale okuma vlog izleme gibi gibi duyu organlarınızın hepsini kullanmaya yönelik çalışmalar yapmalısınız.

Teşekkür
Paylaş
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Uydurma gerçekler bilim için fazlasıyla zararlıdır; çünkü uzun süre varlıklarını korurlar. Az kanıtla desteklenen uydurma görüşlerse pek zararlı değildir, çünkü onları çürütmekten herkes keyif duyar.”
Charles Darwin
Geri Bildirim Gönder