Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
Ece Müker
Ece Müker
300K UP
Üye
0

Ağ güvenliğini sağlamak için hangi yöntemler kullanılır?

Ağ güvenliği ve ağ yönetimi hakkında neler biliyoruz?
136 görüntülenme
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
1 Cevap
Metehan Şentürk
Yazılım mühendisliği okuyorum ve bu alanda çeşitli çalışmalarım var

Ağ güvenliğini sağlamak için aşağıdaki yöntemler kullanılabilir:

Güçlü Şifreler: Ağa bağlanan cihazların şifreleri güçlü ve karmaşık olmalıdır. Güçlü şifreler, kolayca tahmin edilemeyecek şekilde oluşturulmalıdır.

Tüm Reklamları Kapat

Güncelleme ve Yama Yükleme: Ağ cihazları ve yazılımları düzenli olarak güncellenmelidir. Güncellemeler, cihazlardaki güvenlik açıklarını kapatır ve ağın güvenliğini artırır.

Ağ İzleme: Ağ trafiği izleme ve analiz etme teknikleri, ağa zararlı girişimlerin tespit edilmesine ve engellenmesine yardımcı olur.

Tüm Reklamları Kapat

Güvenlik Duvarı: Ağa bağlanan cihazlar ve ağ dışındaki tehditler arasında bir güvenlik duvarı kurulabilir. Bu güvenlik duvarı, istenmeyen trafiği engeller ve ağın güvenliğini korur.

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama: Ağa bağlanan cihazların kimlik doğrulaması için iki faktörlü kimlik doğrulama kullanılabilir. Bu yöntem, şifre ile birlikte ek bir doğrulama adımı gerektirir.

VPN: Ağa bağlanan cihazların sanal özel ağ (VPN) üzerinden bağlanması, ağa zararlı girişimlerin önlenmesine yardımcı olur.

Eğitim: Ağ kullanıcılarına güvenli internet kullanımı konusunda eğitim vermek, ağ güvenliğinin artırılmasına yardımcı olur.

Bu yöntemler, ağ güvenliğinin sağlanması için kullanılabilir, ancak ağ güvenliği, sürekli bir süreçtir ve ağın güvenliği için diğer teknikler de kullanılabilir.

0
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
Evrim Ağacı'na Destek Ol

Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katın.

Evrim Ağacı'nı Takip Et!
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close